2022-19-01
AKUadmin
Published in post

„ESK na starych fotografiach” – wernisaż wystawy

„ESK na starych fotografiach” to jedno z wydarzeń, które odbyło się w ramach Europejskiego Stadionu Kultury 2021. W ramach warsztatów uczestnicy zostali najpierw przeszkoleni w zakresie obsługi aparatu wielkoformatowego (załadunek materiału światłoczułego, ustawianie ostrości, dobieranie parametrów naświetlania, wykonanie zdjęć, wywołanie klisz, wykonanie odbitek na papierze światłoczułym) a następnie w warunkach studyjnych wykonali portrety.
Taki zbiór fotografii będzie bardzo cenny w dłuższej perspektywie czasowej. Po kilkunastu, kilkudziesięciu latach stanie się ciekawym źródłem informacji o szczególnym wydarzeniu jakim jest Europejski Stadion Kultury, fotograficznym zapisem życia społeczności Rzeszowa, źródłem wspomnień, a już między 19 a 30 lipca będzie można przyjrzeć mu się bliżej w siedzibie Rzeszowskiego Inkubatora Kultury.
Wystawa czynna w godzinach 9:00 – 17:00.

„ESK na starych fotografiach” to także jeden z punktów „Atrakcji na wakacje”. Przez całe lato na terenie Rzeszowa odbywają się koncerty, wystawy, spektakle, warsztaty, turnieje sportowe – łącznie ponad 250 wydarzeń. Więcej można przeczytać tutaj 

Wernisaż wystawy – 19 lipca, godz. 18.00, Rzeszowski Inkubator Kultury (ul. Jagiellońska 24)

AKUadmin
Scroll to Top