Program

X edycja Europejskiego Stadionu Kultury odbędzie się w tym roku w ostatni wakacyjny weekend – 28–30 sierpnia 2020 r. W programie znajdą  się m.in.: pokazy filmowe, wystawy, parady uliczne, warsztaty, atrakcje dla dzieci i całych rodzin oraz – po raz pierwszy w tym roku – silent cinema. Punktem kulminacyjnym będzie Koncert Główny.

(scroll down form English version) Szczegółowy program festiwalu:

Piątek

Rzeszowskie Etnograffiti – graffiti w wykonaniu grupy OUTLINEkillers –  plac pod Mostem Zamkowym

10:00 – 18:00 – Pandomia – wystawa fotografii Przemysława Wiśniewskiego – Galeria Miejska Zespołu Szkół Plastycznych, ul. Dąbrowskiego 29 (wystawa czynna do końca września)

10:00 – 18:00 – Dyplomy 2020 – wystawa prac dyplomowych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. P.Michałowskiego  w Rzeszowie – Galeria Miejska Zespołu Szkół Plastycznych, ul. Dąbrowskiego 29

10:00 – 18:00 – wystawa fotografii ze spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” Teatru Lalek z Grodna (BL) – Teatr Maska,  ul. Mickiewicza 13

9:00 – 19:00 – wystawa „Latorośl” Bogny Sroki-Muchy oraz wystawa czasowa  – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13

9:00 – 19:00 – pokazy filmowe – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13

10:00 – 11:00 – warsztaty ilustratorskie – prowadzenie Bogna Sroka-Mucha – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13

11:00 – 12:00 – warsztaty animacji poklatkowej – prowadzenie Katarzyna Agopsowicz – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13

12:00 – 16:00 – Just Art & Chill Out – Sweet Dreams – instalacja interaktywna / strefa chilloutu dla dzieci i dorosłych – okolice klubu festiwalowego

14:00 – 00:00 – Street Food Festiwal – klub festiwalowy, Bulwary

16:00 – 18:00 – Galeria Bezdomna w Nierzeczywistej – wieszanie prac, ul. Matejki 10

16:00 – 17:00 – Brave Kids – finał projektu –  klub festiwalowy, Bulwary

16:00 – 18:00 – A3Teatr – warsztaty lampionów, które zostaną wykorzystane do parady „Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc. Sen o nocy letniej.” – klub festiwalowy, Bulwary

17:00 – 18:45 – projekcje animacji z Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA THE BEST OF O!PLA 2020 – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13

20:00 – 23:00 – Koncert Główny – Hala Podpromie, ul. Podpromie 10

Krzysztof Cugowski z orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego oraz Zespołem Mistrzów

Ania Dąbrowska i Sirusho (Armenia)

Sorry Boys i Megobrebi (Gruzja)

Miuosh i GO A (Ukraina)

Nosowska i PVNCH (Ukraina)

23:00 – 01:00 – kino – klub festiwalowy, Bulwary

 

 

Sobota

Rzeszowskie Etnograffiti – graffiti w wykonaniu grupy OUTLINEkillers – plac pod Mostem Zamkowym

10:00 – 18:00 – Pandomia – wystawa fotografii Przemysława Wiśniewskiego – Galeria Miejska Zespołu Szkół Plastycznych, ul. Dąbrowskiego 29 (wystawa czynna do końca września)

10:00 – 18:00 – Dyplomy 2020 – wystawa prac dyplomowych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. P.Michałowskiego  w Rzeszowie – Galeria Miejska Zespołu Szkół Plastycznych, ul. Dąbrowskiego 29

10:00 – 18:00 – wystawa fotografii ze spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” Teatru Lalek z Grodna (BL) – (foyer) Teatr Maska,  ul. Mickiewicza 13

10:00 – 19:00 – wystawa „Latorośl” Bogny Sroki-Muchy oraz wystawa czasowa  – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13

10:00 – 19:00 – pokazy filmowe – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13

10:00 – 12:00 – warsztaty „Zimowy Biały Słoń – o fotografii górskiej i podróżniczej”, prowadzący: Jacek Wnuk (obowiązują wcześniejsze zapisy), Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 9

12:00 – 15:30 – Galeria Bezdomna w Nierzeczywistej – montaż prac, ul. Matejki 10

12:00 – 00:30 – Street Food Festiwal – klub festiwalowy, Bulwary

13:00 – 14:00 – „Biały Słoń – Pop-Iwan w śniegu i lodzie” – wernisaż wystawy w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa (wystawa potrwa do 18 listopada), ul. 3 Maja 9

13:00 – 18:00 – Smyk Arena – warsztaty dla dzieci realizowane przez Rzeszowski Dom Kultury: kulkowy labirynt z materiałów recyklingowych,  pachnące lawendowe woreczki, szkło na wesoło, nietuzinkowa skała – klub festiwalowy, Bulwary

14:00 – 16:00 – warsztaty „Zimowy Biały Słoń – o fotografii górskiej i podróżniczej”, prowadzący: Jacek Wnuk (obowiązują wcześniejsze zapisy) – Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 9

15:00 – 16:00 – Mały Teatr Sensoryczny – projekt dla dzieci od 3 roku życia łączący w sobie elementy integracji sensorycznej, teatru oraz muzyki na żywo – klub festiwalowy, Bulwary

15:00 – 19:00 – warsztaty Etno-grafika – poznanie technik graficznych takich jak: linoryt, druk płaski z blachy offsetowej i przedruk (obowiązują zapisy)

15:00 – 19:00 – KrosCon – gry planszowe dla małych i dużych – klub festiwalowy, Bulwary

15:00 – 19:00 Just Art & Chill Out – Sweet Dreams – instalacja interaktywna / strefa chilloutu dla dzieci i dorosłych – okolice klubu festiwalowego

16:00 – 17:00 – parada teatralna “Zmysły” A3Teatr  – Rynek, ul. 3 Maja

16:00 – 17:00 – wernisaż wystawy prac Galerii Bezdomnej w Nierzeczywistej (wystawa potrwa do 12 września), ul. Matejki 10

16:00 – 20:00 – ART on the border – podwórka muzyczno-artystyczne – działania z udziałem edukatorów BWA w Krośnie – podwórko przy Synagodze Staromiejskiej i Starej Drukarni

17:00 – 18:45 – projekcje animacji z Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA THE BEST OF O!PLA 2020 – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13

19:00 – 22:30 – Koncert  Baasch, Bokka, Karaś/Rogucki – klub festiwalowy, Bulwary

19:00 – 22:00 – Art Celebration: Zły – soundtruck do książki – Aga Zaryan, Robert Cichy, kapela z Targówka, raper Proceente, AC Band Michał Szkil – fortepian, Jakub Kozłowski – kontrabas, gitara basowa, Patryk Dobosz – perkusja, Tomasz Nowak – trąbka, Zbigniew Jakubek – syntezatory, Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz – sample, głos; prowadzenie: Marcel Woźniak  – Sala Polska Hotelu Bristol, Rynek 20

19:00 – 20:00 – KRAKSA – spektakl Teatru O.de.la – I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego, ul. 3 Maja 15

20:00 – 21:00 – ART on the border – podwórko muzyczno-artystyczne  – koncert zespołu The Freeborn Brothers – podwórko przy Synagodze Staromiejskiej i Starej Drukarni

20:00 – 21:00 – Na Styku – zderzenie instrumentów dawnych z najnowszą technologią muzyczną – instalacja Fundacji Precyzja  – BWA, ul. Sobieskiego 18

20:30 – 21:30 – „Mały Książę” – opowieść malowana piaskiem – widowisko multimedialne – Rzeszowski Inkubator Kultury, ul Jagiellońska 24

23:00 – 01:00 – kino – klub festiwalowy, Bulwary

 

 

Niedziela

Rzeszowskie Etnograffiti – graffiti w wykonaniu grupy OUTLINEkillers – plac pod Mostem Zamkowym

10:00 – 18:00 – Wystawa fotografii ze spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” Teatru Lalek z Grodna (BL) – Teatr Maska,  ul. Mickiewicza 13

10:00 – 19:00 – wystawa „Latorośl” Bogny Sroki-Muchy oraz wystawa czasowa  – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13

10:00 – 19:00 – pokazy filmowe – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13

12:00 – 21:00 – Bitwa o Wschód vol. 4 – warsztaty oraz bitwy break dance – Przystań na Lato, ul. Szopena 35A

10:00 – 18:00 – Galeria Bezdomna w Nierzeczywistej – wystawa prac (wystawa potrwa do 13 września), ul. Matejki 10

11:00 – 17:00 – „Biały Słoń – Pop-Iwan w śniegu i lodzie” – wystawa w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa (wystawa potrwa do 18 listopada)

12:00 – 20:00 – Na Styku – instalacja audiowizualna – koncert  – BWA, ul. Sobieskiego 18

12:00 – 22:00 – Street Food Festiwal – klub festiwalowy, Bulwary

12:00 – 13:00 – Dróżki i ścieżki muzycznej wycieczki – koncert edukacyjny dla dzieci –  Mobilna Filharmonia –  klub festiwalowy, Bulwary

14:00 – 17:00 – Etno Inspiracje – warsztaty dla dzieci „Zrób swój instrument”, warsztaty bębniarskie, „Ogród dźwięków”, warsztaty tworzenia lalek motanek – Studium Instrumentów Etnicznych – klub festiwalowy, Bulwary

14:00 – 18:00 – KrosCon – gry planszowe dla małych i dużych – klub festiwalowy, Bulwary

14:00 – 18:00 – Just Art & Chill Out – Sweet Dreams – instalacja interaktywna / strefa chilloutu dla dzieci i dorosłych – okolice klubu festiwalowego

16:30 – 17:30 – “Alicja w Krainie Czarów” – premiera spektaklu dla dzieci wg adaptacji Gabriela Gietzky`ego  – Teatr Maska, ul. Mickiewicza 13 (obowiązują bezpłatne zaproszenia)

16:30 – 17:30 – KRAKSA – spektakl Teatru O.de.la – I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego, ul. 3 Maja 15

17:00 – 18:45 – projekcje animacji z Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA THE BEST OF O!PLA 2020 – Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13

18:00 – 19:00 – koncert edukacyjny / interaktywny dla dzieci – Studium Instrumentów Etnicznych – klub festiwalowy, Bulwary

20:00 – 21:00 – parada teatralna „Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc. Sen o nocy letniej.” – A3Teatr, przejście z klubu festiwalowego na Al. Lubomirskich

21:00 – 22:30 – koncert zespołu DYM oraz Czarny Bez wraz z mappingiem autorstwa Dariusza Makaruka, parking Hali Podpromie

 

East of Culture

The European Stadium of Culture

28 – 30 August 2020

Friday

Etnograffiti in Rzeszów – graffiti by OUTLINEkilles group – square near the Castle Bridge

10:00 AM – 6:00 PM – Pandomia – a photographs exhibition by Przemysław Wisniewski – City Gallery of the Art Schools Complex, ul. Dabrowskiego 29 (exhibition open until the end of September)

10:00 AM – 6:00 PM – Diplomas 2020 – exhibition of diploma works by students of the P.Michałowskiego Art School Complex in Rzeszow – City Gallery of the Art School Complex, ul. Dabrowskiego 29

10:00 AM- 6:00 PM – photographs exhibition from the „Alice in Wonderland” play by the Puppet Theater from Grodno (BL) – Maska Theater, ul. Mickiewicza 13

9:00 AM- 7:00 PM – Bogna Sroka-Mucha’s „Latorosl” exhibition and a temporary exhibition – the Bedtime Cartoons Museum , ul. Mickiewicza 13

9:00 AM.- 7:00 PM – film screenings – The Bedtime Cartoons Museum, ul. Mickiewicza 13

10:00 AM – 11:00 AM – illustration workshops – led by Bogna Sroka-Mucha – Bedtime Cartoons Museum, ul. Mickiewicza 13

11:00 AM- 12:00 AM – stop-motion animation workshops – conducted by Katarzyna Agopsowicz – Bedtime Cartoons Museum , ul. Mickiewicza 13

12:00 PM – 16:00 PM – A3Teatr – lantern workshops to be used for the parade „Sun in the East, Moon in the West. A Midsummer Night’s Dream. ” – festival club, Boulevard

2:00 PM – 01:00 AM – Street Food Festival – festival club, Boulevard

4:00 PM – 6:00 PM – Homeless Gallery in Unreal- hanging works, ul. Matejki 10

4:00 PM – 5:00 PM – Brave Kids – final of the project – festival club, Boulevard

2:00 PM – 6:00 PM – Just Art & Chill Out – Sweet Dreams – interactive installation / chillout zone for children and adults – festival club areas

5:00 PM – 6 :45 PM – animations screening from the National Festival of Polish Animation O! PLA THE BEST OF O! PLA 2020 – Bedtime Cartoons Museum, ul. Mickiewicza 13

8:00 PM – 11:00 PM – Main Concert – Podpromie Sports Hall, ul. Podpromie 10

Krzysztof Cugowski with the A. Malawski Subcarpathian Philharmonic orchestra and the Team of Masters

Ania Dąbrowska and Sirusho (Armenia)

Sorry Boys and Megobrebi (Georgia)

Miuosh and GO_A (Ukraine)

Nosowska and PVNCH (Ukraine)

11:00 PM – 01:00 AM – cinema – festival club, Boulevard

 

 

Saturday

Etnograffiti in Rzeszów – graffiti by OUTLINEkilles group – square near the Castle Bridge

10:00 AM – 6:00 PM – Pandomia – a photographs exhibition by Przemysław Wisniewski – City Gallery of the  Art School Complex, ul. Dabrowskiego 29 (exhibition open until the end of September)

10:00 AM – 6:00 PM – Diplomas 2020 – exhibition of diploma works by students of the P.Michalowskiego Art School Complex in Rzeszow – City Gallery of the Art School Complex, ul. Dabrowskiego 29

10:00 AM – 6:00 PM – photographs exhibition from the „Alice in Wonderland” play by the Puppet Theater from Grodno (BL) – (foyer ) Maska Theater, ul. Mickiewicza 13

10:00 AM – 7:00 PM – Bogna Sroka-Mucha’s „Latorosl” exhibition and a temporary exhibition – the Bedtime Cartoons Museum, ul. Mickiewicza 13

10:00 AM – 7:00 PM – film screenings – Bedtime Cartoons Museum, ul. Mickiewicza 13

10:00 AM – 12:00 AM – workshop „Winter White Elephant – about mountain and travel photography”, moderator: Jacek Wnuk (earlier registration required)

12:00 AM- 3:30 PM – Homeless Gallery in Unreal – assembly of works, ul. Matejki 10

12:00 PM – 01:00 AM- Street Food Festival – festival club, Boulevard

1:00 PM – 2:00 PM – „White Elephant – Pop-Iwan in snow and ice” – exhibition opening at the Rzeszow Photo Gallery (the exhibition will last until November 18), ul. 3 Maja 9

1:00 PM- 6:00 PM – Smyk Arena – workshops for children: a ball maze made of recycled materials, fragrant lavender pouches, glass for fun, unusual rock – festival club, Boulevard

2:00 PM – 4:00 PM – workshop „Winter White Elephant – about mountain and travel photography”, moderator: Jacek Wnuk (earlier registration required) – the Rzeszow Photo Gallery, ul. 3 Maja  9

3:00 PM – 4:00 PM – Small Sensory Theater – a project for children from the age of 3 combining elements of sensory integration, theater and live music – festival club, Boulevard

3:00 PM- 7:00 PM – Etno-graphics workshop – learning about graphic techniques such as: linocut, flat printing from offset sheet and reprinting (registration required)

3:00 PM – 7:00 PM – KrosCon – board games for children and adults – festival club, Boulevard

3:00 PM – 7:00 PM – Just Art & Chill Out – Sweet Dreams – interactive installation / chillout zone for children and adults – near the festival club

4:00 PM – 5:00 PM – “Senses” theatre parade A3Teatr – Rynek, ul. 3 Maja

4:00 PM – 5:00 PM – the exhibition vernissage of the Homeless Gallery in Unreal works(the exhibition will last until September 12), ul. Matejki 10

4:00 PM – 8:00 PM – ART on the border – music and art yards – activities with the participation of BWA educators in Krosno – backyard at the Old Town Synagogue and Stara Drukarnia

5:00 PM – 6:45 PM – animations from the National Festival of Polish Animation O! PLA THE BEST OF O! PLA 2020 – Bedtime Cartoons Museum, ul. Mickiewicza 13

7:00 PM – 10:30 PM – Baasch Concert, Bokka, Karas / Rogucki – festival club, Boulevard

7:00 PM – 10:00 PM – Art Celebration: Zly – book soundtruck – Aga Zaryan, Robert Cichy, band from Targowek, rapper Proceente, AC Band Michal Szkil – piano, Jakub Kozlowski – double bass, bass guitar, Patryk Dobosz – drums, Tomasz Nowak – trumpet, Zbigniew Jakubek – synthesizers, Bartlomiej „Eskaubei” Skubisz – samples, voice; host: Marcel Wozniak – Polish Hall of the Hotel Bristol, Rynek 20

7:00 PM – 8:00 PM – KRAKSA – the O.de.la Theater performance – courtyard of the Konarski High School no.1 in Rzeszow, ul. 3 Maja 15

8:00 PM – 9:00 PM – ART on the border – music and artistic yards – concert of The Freeborn Brothers – backyard at the Old Town Synagogue and Stara Drukarnia

8:00 PM – 9:00 PM – Na Styku – old instruments and the latest music technology collide – installation – BWA in Rzeszow, ul. Sobieskiego 18

11:00 PM – 1:00 AM – cinema – festival club, Boulevard

 

Sunday

Etnograffiti in Rzeszów – graffiti by OUTLINEkilles group – square near the Castle Bridge

10:00 AM- 6:00 PM – photographs exhibition from the play „Alice in Wonderland” by the Puppet Theater from Grodno (BL) – Maska Theater, ul. Mickiewicza 13

10:00 AM- 7:00 PM – Bogna Sroka-Mucha’s „Latorosl” exhibition and a temporary exhibition – the Museum of Bedtime Cartoons, ul. Mickiewicza 13

10:00 AM – 7:00 PM – film screenings – Museum of Bedtime Cartoons, ul. Mickiewicza 13

10:00 AM- 6:00 PM – Homeless Gallery in Nierzeczywista Gallery – works exhibition (the exhibition will last until September 13), ul. Matejki 10

11:00 AM – 5:00 PM – „White Elephant – Pop-Ivan in snow and ice” – exhibition at the Rzeszow Photo Gallery (the exhibition will last until November 18)

12:00 AM – 8:00 PM – Na Styku – audiovisual installation – concert – BWA in Rzeszow, ul. Sobieskiego 18

12:00 AM – 10:00 PM – Street Food Festival – festival club, Boulevard

12:00 AM – 1:00 PM – Lanes and the music paths of the trip – educational concert for children – Mobile Philharmonic – festival club, Boulevard

2:00 PM – 5:00 PM – Etno Inspirations – workshops for children „Make your instrument”, drumming workshops, „Garden of sounds”, workshops of making motanki dolls – Study of Ethnic Instruments – festival club, Boulevard

2:00 PM – 6:00 PM – KrosCon – board games for young and old – festival club, Boulevard

2:00 PM – 6:00 PM- Just Art & Chill Out – Sweet Dreams – interactive installation / chillout zone for children and adults – the festival club areas

4:30 PM – 5:30 PM – „Alice in Wonderland” – premiere of a play for children based on the adaptation of Gabriel Gietzky – Maska Theater, ul. Mickiewicza 13 (free invitations apply)

12:00 AM – 9:00 PM – Battle of the East vol. 4 – workshops and break dance battles – Przystan na Lato, ul. Szopena 35A

5:00 PM- 6:45 PM – animations screenings from the Polish Animation National Festival O! PLA THE BEST OF O! PLA 2020 – Bedtime Cartoons Museum, ul. Mickiewicza 13

4:30 PM – 5:30 PM – KRAKSA – the O.de.la Theater performance – courtyard of the Konarski High School no. 1 in Rzeszow, ul. 3 Maja 15

6:00 PM – 7:00 PM – educational / interactive concert for children – Study of Ethnic Instruments – festival club, Boulevard

8:00 PM – 9:00 PM – theater parade „The Sun in the East, the Moon in the West. A Midsummer Night’s Dream. ” – A3Teatr, transition from the festival club to Al. Lubomirskich

9:00 PM – 10:30 PM – concert of the DYM and Czarny Bez bands with Dariusz Makaruk mapping – Podpromie Sports Hall parking lot

Scroll to Top