Bitwa o Wschód to turniej tańca street dance, na który przyjeżdżają tancerze z Polski, Ukrainy, Słowacji i Białorusi. W poprzednich latach odbyły się już 4 imprezy w ramach Europejskiego Stadionu Kultury (w 2015 i 2016 pod nazwą Battle of the South). Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem tancerzy, którzy walczyli w bitwach tanecznych w kategorii break dance, popping i hip hop oraz brali udział w pokazach formacji tanecznych.

W ramach Bitwy o Wschód 2019 odbędą się:

– bitwa break dance kids – bitwy solo w dwóch kategoriach wiekowych od 6 do 9 lat i od 10 do 15 lat

– bitwa hip hop i popping – bitwy taneczne solistów w kategorii hip hop i popping bez ograniczeń wiekowych

– przegląd formacji tanecznych – pokazy grup tanecznych w formie prezentacji choreografii w dwóch kategoriach wiekowych od 7 do 13 lat i od 14 lat wzwyż.

Zawody odbędą się na przestrzeni otwartej, na asfaltowym placu pod Mostem Zamkowym w Rzeszowie.

Całość zmagań tancerzy oceniać będą sędziowie – wybitni tancerze w swoich dziedzinach pochodzący z Polski, Ukrainy i Białorusi, którzy oprócz sędziowania zmagań tanecznych poprowadzą również darmowe warsztaty taneczne.

Zawody Bitwa o Wschód mają na celu integrację środowiska tanecznego związanego z kulturą hip hop. Możliwość spotkania tancerzy z całej Polski jak i z sąsiadujących krajów daje ogromną inspirację każdemu startującemu z zawodów. Udział w zawodach jest bezpłatny i mogą w nich wziąć udział osoby w każdym wieku i reprezentujące różny poziom umiejętności. Daje to zwłaszcza tym początkującym ogromną mobilizację i inspirację do dalszych treningów. Możliwość poznania znanych w środowisku tancerzy, a tym bardziej uczestniczenie w warsztatach prowadzonych przez nich, daje możliwość rozwoju każdemu tancerzowi obecnemu i uczestniczącemu w wydarzeniu.

 

Scroll to Top