FashionEAST to projekt, który łączy i konfrontuje ze sobą modę współczesną oraz dawną modę rzeszowianek. W ramach projektu odbędzie się m.in. pokaz najnowszej kolekcji Basi Olearki z wykorzystaniem zabytkowych dodatków i akcesoriów ze zbiorów muzealnych

Pokaz mody najnowszej kolekcji Basi Olearki organizowany jest we współpracy z artystami z kraju Partnerstwa Wschodniego oraz z Muzeum Okręgowym w Rzeszowie to wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu będzie można zobaczyć zestawienie dawnej mody z ulic naszego miasta z nowoczesną, ale inspirowaną duchem epoki kolekcją Basi Olearki, rzeszowskiej projektantki.
To nowatorska koncepcja, która konfrontuje, a jednocześnie zbliża rzeszowianki, kiedyś i dzisiaj, dla których moda była i jest ponadczasowym wyrażaniem piękna i ważnym elementem samookreślenia.

Pokazy mody Basi Olearki są już na stałe wpisane w kalendarzu wydarzeń naszego miasta. Zawsze stara się o nietuzinkową prezentację swoich kolekcji, a jej imprezy gromadzą każdorazowo ogromną publiczność. Ostatni pokaz, który został zorganizowany w grudniu 2018r. w nocy zgromadził ponad 1000 osób, a oddźwięk po niej trwa aż do dnia dzisiejszego.

Scroll to Top