Po raz kolejny w ramach ESK odbędzie się też koncert muzyki elektronicznej Electro East. Na scenie w Klubie Festiwalowym wystąpią: Cape Cod, Alina Pash i Oligarkh.

Cape Cod   producent, założyciel wytwórni Kiev House. Maksym jest producentem i jednym z najbardziej znanych muzyków elektronicznych na Ukrainie. Z sukcesem współpracuje z zachodnimi muzykami.  W tym roku wydał album Echoes, który znalazł się na liście najlepszych ukraińskich albumów roku 2018. Jesienią 2018 roku Maks otrzymał nagrodę Jagermeister Music Awards w kategorii „Najlepszy elektroniczny wykonawca roku”.

Alina Pash – ukrainska artystka która miesza w swojej muzyce pop, hip-hop i motywy etniczne. Pochodzi z części górskiej Ukrainy (Zakarpaty). Koloryt tego regionu jest odczuwalny w jej utworach. W 2018 r. zaprezentowała swój debiutancki singiel „Bitanga” . Utwór ten został nagrany z francuskim raperem z grupy Jaw DOP. Singiel i klip wideo dostały nagrody „Single roku” i „Wideo roku” w konkursie Jager Music Awards.

Oligarkh – młody hiphopowy producent z Sankt Petersburga zadebiutował w 2013 roku albumem „Zemlya i Volya”, który został opisany jako „abstrakcyjno-ortodoksyjna mieszanka duchowej, ludowej, lirycznej muzyki oprawionej w ośmiobitowa bałałajkę i połamany rytm”. Koncerty Oligarkh’a to nie tylko muzyka: to kolaż obrazów i słów, ludowości i elektroniki, duchowości i nowoczesności – audiowizualne show, jakościowo nieodbiegające od występów największych gwiazd współczesnej muzyki elektronicznej. W warstwie wideo jest to kompilacja scen z filmów historycznych, dokumentalnych czy animowanych, dzięki której ramie w ramie z muzykami staja bohaterowie radzieckich kronik, postaci z bajek, celebryci, ikony popkultury i przekrój rosyjskiego społeczeństwa: od chłopów i bandytów, przez baletnice, aż po carów.

Scroll to Top