– panel dyskusyjny-

– giełda winyli-

GDZIE: Klub Festiwalowy, Bulwary

KIEDY:

  • 26.06 godz. 13.00-18.00 (giełda winyli)
  • 26.06 godz. 16.00-18.00 (panel dyskusyjny)

koordynacja: Stowarzyszenie Kulturalne ART MOTIVE

Winylowy Wschód to wydarzenie, w którym głównym bohaterem jest płyta winylowa i wszystko co z nią związane.

 

W ramach wydarzenia odbędzie się:

  1. Panel dyskusyjny, w którym poruszone będą zagadnienia:

– aktualnej sytuacji nośników winylowych na rynku muzycznym

– skąd się bierze zainteresowanie w ostatnich latach winylami

– winyl vs cd

– powrót kasety?

– jaka jest obecnie sytuacja nośników fizycznych w aspekcie sprzedażowym i jak to się ma do streamingu

– przyszłość nośników fizycznych

 

  1. Giełda płyt winylowych i cd, jakiej w Rzeszowie jeszcze nie było.

– wystawcy z całej polski

– pełne spektrum gatunków muzycznych

– kilkanaście tysięcy płyt

Już niedługo przedstawimy gości specjalnych i prowadzącego wydarzenie.


Panel dyskusyjny

 

Prowadzący: Hieronim „Hirek” Wrona

Kalendarzowo rocznik 1960. Emocjonalnie 2001. Fan muzyki i kibic sportowy. Z zamiłowania nauczyciel akademicki, muzyczny selektor – niekiedy dziennikarz, DJ i zbieracz płyt. Od 33 lat żonaty. Pracował w Teleexpressie i radiowej Trójce. Obecnie związany jest z Polsat Sport, Popkiller.pl i radiem JAZZKULTURA. Produkował koncerty i festiwale – w tym legendarne Hip-Hop Opola. Zagrał blisko 4 tysiące imprez. Za mikrofonem w radiu spędził ponad 3 tysiące godzin. Zapowiadał podczas koncertów takie gwiazdy jak: George Clinton, The Blues Brothers, Erykah Badu, Brand New Heavies, Uriah Heep, The Stranglers, Bill Laswell czy Herbie Hancock. Miłośnik płyt winylowych, drukowanych książek i wiecznych piór. Kocha ludzi i muzykę. Mówi o sobie, że jest „naiwnym romantykiem”.

Goście:

Grzech Piotrowski – polski muzyk i saksofonista jazzowy. Grzech to jedna z ciekawszych indywidualności w polskim świecie muzycznym. Postać, którą trudno zamknąć w konkretne ramy, bo jest równocześnie saxofonistą, producentem muzycznym, aranżerem, wydawcą (Alchemik Records). Zdobywca wielu prestiżowych nagród, twórca płodny, balansujący na krawędzi jazzu, folkloru, new impresjonizmu i muzyki filmowej. Jego otwarta sceniczna osobowość sprawia, że koncerty przyciągają ludzi a muzyka trafia bezpośrednio do ich wnętrza. Cechą Grzechowych formacji jest to, że emanują energią, liryką, nostalgią, muzyczną przenośnią i zadumą. Jedocześnie są pełne humoru i muzycznego dystansu. Artysta mocno podkreśla, że jego muzyka jest głęboko zakorzeniona w polskiej tradycji, wschodnim i bałkańskim folklorze oraz klasyce. Współpracuje m.in. z : Ruth Wilhelmine Meyer, Terje Isungsetem, Arildem Andersenem, Jonem Christensenem, Jornem Simenem Overli, Theodosii Spassovem, Azatem Bikchurinem, Neli Andreeva, Sinikką Langeland, Borysem Szycem, Marcinem Wasilewskim, Pawłem Kaczmarczykiem, Vladiswarem Nadishaną, Bramem Stadhoudersem, Wiesławem Pieregorólką, Marcelem Comendantem, Piotrem Polkiem oraz z zespołami : Akku, Karuzela Group, World Orchestra, Alchemik.

Paweł Janiszewski – zapalony winylomaniak, Właściciel kawiarni i sklepu z muzyką Święty Spokój znajdującego się na Lubelskiej starówce, autor takich inicjatyw jak Tysiące Winyli, Winyl SoundGlasses.

 

Scroll to Top