Baasch

Wokalista, producent, kompozytor, autor tekstów. Jeden z najbardziej cenionych i oryginalnych artystów na polskiej scenie alternatywnej i elektronicznej. Oba jego albumy studyjne zebrały pozytywne recenzje i znalazły się w licznych rankingach. Muzyka Baascha to hipnotyzujący sugestywny wokal, mroczne brzmienia i chwytliwe melodie. Artysta wypracował własny, rozpoznawalny styl, sprawnie poruszając się pomiędzy muzyką elektroniczną a synthpopem. Wydanie pierwszej płyty poprzedziły w 2014 roku single „Siamese Sister” i „Several Gods”. Zwiastowały one bardziej „technologiczny”, syntetyczny, oddalony od naturalnych brzmień kierunek”. Album „Corridors” ukazał się na początku 2015 roku. Głębokie, powolne basy artysta dopełniał rozchwianymi wysokimi dźwiękami. Uwagę dziennikarzy zwróciła piosenka „Crowded Love” z udziałem wokalistki zespołu Bokka ukrytej pod pseudonimem Y. Rok po debiutanckiej płycie ukazało się „RE_CORR”, na którym remiksowaniem piosenek Baascha zajęli się m.in. Agim, Jaaa!, Mooryc, Rysy, Teielte czy Zamilska. On sam remiksował dla duetu Rubber Dots czy Automat. Ostatni jak dotąd album Baascha, „Grizzly Bear With A Million Eyes”, ukazał się wiosną 2017. 

 Bokka

Nie wiadomo, kim są członkowie tego powstałego w 2013 roku pięcioosobowego składu. Artyści od początku twierdzili, że na pierwszym planie chcą postawić muzykę, a to, kim są, jest bez znaczenia. Bardzo dobrze przyjęta pierwsza płyta pt. “BOKKA” (2013) była przez dziennikarzy określona jako mieszanka synthpopu, dreampopu czy elektronicznej psychodeli. Pierwszym singlem promującym ten debiutancki krążek był „Town Of Strangers”. Został zmasterowany w Londynie przez Mandy Parnell, od lat współtworzącej brzmienie płyt Björk, Sigur Ros, Little Dragon, Depeche Mode i innych.

Premiera drugiego albumu pt. “Don’t Kiss And Tell” odbyła się 2 października 2015 roku – tym razem album bardziej radiowy, choć nie zabrakło na nim mroczniejszych elementów odnoszących się do indie rocka czy dar wave`u. Płyta została nominowana do nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyki 2016 w kategorii Muzyka Alternatywna i Elektroniczna. Trzy lata później Bokka wydała  płytę „Life on Planet B”.

KARAŚ/ROGUCKI 

 Duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów The Dumplings i Coma. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci materiału, który z początkiem 2020 roku ujrzy światło dzienne w formie albumu. Singiel „Bolesne strzały w serce” to pierwszy singiel zapowiadający album.

Płyta ukazała się na początku 2020 roku nakładem wytwórni Kayax i znalazł się na niej materiał, który sami artyści opisują jako erotyki motoryzacyjno-katastroficzne. I jak łatwo się domyślić, nie są to zwykłe piosenki o miłości. Są to utwory opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Całość przybrała formę mroczną i gęstą, zainspirowaną muzyką lat 80. XX wieku, zimną falą i new romantic.

Bezpłatna rejestracja na koncert dostępna jest TUTAJ.

Scroll to Top