Etno Inspiracje – otwarte warsztaty dla dzieci:

  • Zrób swój instrument – podczas warsztatu dzieci z pomocą instruktora wykonają swój pierwszy własny instrument. Będzie nim aerofon, obecny na każdym z kontynentów od tysięcy lat. Każdy młody uczestnik będzie mógł swój instrument wykonać, ozdobić i zabrać ze sobą.
  • Warsztaty bębniarskie – na uczestników będą czekały bębny z różnych stron świata (łącznie 30 instrumentów perkusyjnych: Djemby, congi, dun-duny). Instruktorzy kilka razy w ciągu trwania imprezy zrealizują 30-minutowy autorski program, podczas którego zaanimują warsztatowiczów, by zapoznali się z podstawami gry na bębnach i zagrali swoją pierwszą etiudę etno-muzyczną. W czasie przerwy między programami instrumenty są dostępne dla osób, które chcą samodzielnie spróbować swoich sił. Cykliczność warsztatu pozwala na pełne uczestnictwo w zajęciach nawet kilkuset osobowej grupie odbiorców.
  • Ogród dźwięków – stoisko skierowane do najmłodszych – tu każdy może swobodnie doświadczać dźwięku poprzez zabawę i swobodne testowanie mis nepalskich i gongów. Instruktor będzie czuwał nad dziećmi, pokazując im, że dźwięk można nie tylko usłyszeć, ale też… zobaczyć.
  • Warsztaty tworzenia lalek motanek – stoisko, na którym instruktor wspólnie z dziećmi wykona tradycyjne lalki motanki, wywodzące się z ludowej kultury Europy Środkowej i Wschodniej.

 18.00 – 19.00 – Studium Instrumentów Etnicznych – koncert edukacyjny.

Koncert interaktywny w barwny sposób przedstawiający różnorodność kulturową świata, prezentujący brzmienia zarówno te odległe, egzotyczne jak i bardziej rodzime, słowiańskie.

Scroll to Top