Wystawa pt. „Latorośl” odbędzie się:

  • 28.08.20 w godz. 09:00-19:00, 
  • 29.08.20-30.08.20 w godz. 10:00-19:00.

Wystawa pt. „Latorośl” prezentująca Concept Art nowo powstającego filmu Bogny Sroki-Muchy. Na wystawie zostaną zaprezentowane ilustracje głównych bohaterów oraz wizualizacje scenografii. 

Bogna Sroka-Mucha (www.bognasroka.pl) – absolwentka kierunku grafika  Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2004 r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Plakatu pod kierunkiem prof. Piotra Kunce. Doktorat obroniła w 2014 r. na Akademii Sztuk pięknych w Katowicach. Od 2013 r. uczy ilustracji na Wydziale Sztuki w Krakowie. Jest autorką scenariuszy i plastyki do serii 26 filmów animowanych pt. „Czapu Czipu”, do których animacje stworzył jest Tomasz Głodek. Serial został wyprodukowany przez Fundację Anima Art. Filmy prezentowane były na wielu festiwalach i pitchingach w kraju i za granicą m.in.: Annecy  Francja, Tiff Kids Film Fetsival Toronto, Kuki Film Festiwal Berlin, „Big eyes big minds” Singapur, Cartoon 360 Barcelona, Malmo Szwecja The Financing Forum for Kids. W 2017 r. filmy emitowane były w TVP ABC. Bogna Sroka-Mucha zajmuje się również ilustracją prasową i książkową oraz projektowaniem graficznym. Jej prace ukazały się w takich magazynach jak: „Elle”, „Samo Zdrowie”, „Razem”, „Wysokie Obcasy”, „Wiedza i Życie”, „Newsweek”, „Forum”, „Pani”, „Twój Styl”, „Sukces”, „Kaleidoscope”, „Inspire”, „Traveler -National Geographic”. Współpracowała z wydawnictwami książkowymi: „Muchomor”, „Adamada”, „Egmont”, „Santorski” i „Bunkier Sztuki”.

28.08. godz. 10.00 – Warsztaty  ilustratorskie prowadzone przez autorkę wystawy Bognę Srokę-Muchę. Na warsztatach uczestnicy poznają tajniki plastyki filmowej, a następnie za pomocą wycinanek przygotują elementy do warsztatów animacji.

28.08. godz. 11.00 – Warsztaty animacji poklatkowej. Warsztaty filmu animowanego, na których uczestnicy będą mogli stworzyć plan zdjęciowy, który posłuży im do realizacji animowanej historii. Ożywią pod kamerą przygotowane na warsztatach ilustratorskich postaci oraz scenografię. Poznają także historię i przykłady najwspanialszych, dobranockowych dzieł.

 Prowadzenie: Katarzyna Agopsowicz – animatorka kultury, absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na specjalizacji film animowany. Autorka filmu „Jutro” (praca dyplomowa pod kierunkiem prof. Jerzego Kuci), nagrodzonego w 2007 roku statuetką Mały Jantar podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Mło­dzi i Film”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Krakowa i Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Współpracowała z wieloma twórcami filmów animowanych. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Od pięciu lat w Klubie Kultury Przegorzały w Krakowie prowadzi pracownię multimedialną dla dzieci i młodzieży „PIKSEL”. Obecnie pracuje nad debiutem filmowym na podstawie książki Marka Bieńczyka i Joanny Concejo pt. „Książę w cukierni”.

 28.08.-30.08 godz. 9.00-17.00 – pokazy filmowe. Będzie można obejrzeć przygody Reksia, Koziołka Matołka, Misia Uszatka, Jacka i Agatki i wielu innych dobranockowych bohaterów, a także filmy „Czapu Czipu”, których autorką plastyki i scenariuszy jest Bogna Sroka-Mucha, a reżyserem Tomasz Głodek.

Codziennie w godz. 17.00-18.45 odbędą się projekcje animacji z Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA THE BEST OF O!PLA 2020. Będzie można zobaczyć najlepsze filmy, które zdobyły Złote, Srebrne i Brązowe Tobołki Koziołka Matołka na tegorocznej edycji festiwalu.

W siedzibie Muzeum, oprócz ekspozycji stałej, będzie można także obejrzeć aktualnie prezentowaną wystawę czasową: „Wiesław Zięba i jego tajemnice Wiklinowej Zatoki”. 

 

Scroll to Top