• Follow us on
Bednarek

Bednarek

Stadion Miejski Stal Rzeszów

Kamil Bednarek zaczął karierę w formacji StarGuardMuffin, która powstała w 2008 roku.

Prawdziwy rozgłos kapeli  przyniosła wygrana jej lidera, Kamila Bednarka, w programie ,,Mam talent!”. Dzięki temu debiutancki album „Szanuj” z 2010 r. w dwa miesiące osiągnął status podwójnej platyny.

W 2011 r. młodzi muzycy wyruszyli w bardzo długą trasę koncertową po całym kraju, a następnie spełnili swoje artystyczne marzenie, jadąc do legendarnego studia Boba Marley’a Tuff Gong, w Kingston na Jamajce. Zrealizowali tam pięć własnych kompozycji, z udziałem wielu szacownych gości z ojczyzny muzyki reggae. W nagraniach wzięli udział, m.in. Capleton, Steve Newland z Rootz Underground czy saksofonista Dean Fraser. W czerwcu 2011 roku ukazała się epka o wymownym tytule Jamaican Trip, na której dodatkowo pojawił się 50-minutowy film dvd z pobytu za Wielką Wodą.

W pierwszych miesiącach 2012 roku działalność StarGuardMuffin została bezterminowo zawieszona, natomiast Kamil Bednarek wraz z perkusistą Maćkiem Pilarzem, klawiszowcem Radkiem Szyszkowskim (obaj SGM) oraz dwoma nowymi muzykami  rozpoczął pracę nad nową płytą formacji BEDNAREK. Nagrali razem album „Jestem”.

W czerwcu 2015 ukazała się druga studyjna płyta „Oddycham”, z której część materiału została zarejestrowana na Jamajce. Na albumie gościnnie wystąpiło kilku znamienitych muzyków, między innymi sekcja dęta Deana Fraser’a z Kingston na Jamajce, Junior Kelly czy Albarosie, a z polskich wykonawców Michał Jelonek.

BEDNAREK ma na swoim koncie występy na Festiwalu w Ostródzie, Przystanku Woodstock, w Jarocinie czy na sopockich Top Trendach. Gościł na Wyspach,  odwiedził również Stany Zjednoczone.

Project

23: Koncert Głowny