• Follow us on
Bisz/Radex

Bisz/Radex

Stadion Miejski Stal Rzeszów

W tym roku specjalnie na Koncert Główny ESK zostanie przygotowane intro, które napisze duet  Bisz / Radex.  Premierowy utwór duetu będzie mówił o muzyce, o tym jak ważna jest w życiu i o jej wyjątkowej mocy  łączenia ludzi ponad podziałami.

Duet Bisz/Radex tworzą Jarek „Bisz” Jaruszewski, jeden z najbardziej błyskotliwych głosów w rodzimym hip-hopie, członek zespołu B.O.K. i zdobywca Złotej Płyty za album „Wilk Chodnikowy”, oraz Radek „Radeks” Łukasiewicz, świetny producent i lider formacji Pustki, mający za sobą współpracę z takimi artystami jak Monika Brodka czy Artur Rojek.

Na swoim koncie duet ma świeży materiał w postaci bardzo dobrze przyjętej płyty „Wilczy Humor”.  Ich wspólne dzieło stanowi kreatywną i pełną ironii podroż po różnych muzycznych gatunkach i konwencjach. Jest to podróż w dorosłość, w treści pełne dystansu i ironii, a na płaszczyźnie muzycznej odważnie wkraczająca w alternatywę.

„Wilczy Humor” został ogłoszony polską płytą roku wg TVP Kultura oraz nominowany do nagrody Fryderyki 2017 w kategorii album roku Hip Hop.

Project

23: Koncert Główny