• Follow us on
Drymba Da Dzyga

Drymba Da Dzyga

Stadion Miejski Stal Rzeszów

To ukraińska grupa łącząca w swojej muzyce rodzimy  folk z punk rockiem, ska i funkiem. Zespół powstał W  2006 roku w Kijowie jako  inicjatywa mająca na celu stworzenie etno -rockowego zespołu, który będzie brzmiał wyjątkowo, właśnie dzięki nieoczywistym połączeniom muzycznych stylów.

 Zespół składa się z muzyków, którzy wcześniej zasłynęli w wielu muzycznych projektach takich jak: „Karpatiyany”, „Wolodar”, czy „Lukiny Dew”. O trafności muzycznych wyborów DrymbaDaDzygi świadczy niesłabnąca popularność  i uznanie krytyków, którzy nazywają grupę „ukriańską Garmaną” i stawiają w jednym rzędzie z ukraińską gwiazdą Haydamaky.

Często grają w Polsce, gdzie zdążyli zdobyć sobie całą rzeszę fanów, co potwierdza występ na Przystanku Woodstock, który jest jednym z największych festiwali muzycznych odbywających się w Polsce. Grali również na wielu innych polskich imprezach, jak chociażby na Spotkaniu Filmowym w Czeremsze, Reggae Pikniku Chocianów, Letniej Akademii Filmowej.

Za granicą występowali m.in. na takich wydarzeniach jak:  Krayina Mriy, Slavske Rock, Pidkamin, Trypilske kolo, Ukraine-Georgia two hearts, one soul!, Dreamland, Carol Rock, Ethno Evolution, Mazepa-fest.

To, co przyciąga publiczność na ich koncerty, to wyjątkowa umiejętność  łączenia dawnych melodii ze współczesną muzyką, przy jednoczesnym obdarzaniu nowo powstałych utworów niesamowitą energią.

 Poza typowym instrumentarium zespołu rockowego, muzycy sięgają po klasyczne instrumenty folkowe, jak drumla. Do tej pory wydali 4 płyty, w tym jedno wydawnictwo koncertowe. Wszystkie spotkały się z pozytywnym odbiorem krytyków.

Przez swoją  muzykę wyrażają  wielkie oddanie muzycznej i kulturowej tradycji Ukrainy. Jednym z celów zespołu jest właśnie promowanie ukraińskiego dziedzictwa narodowego, a muzyka jest tym, co łączy słuchaczy ponad granicami.

Project

23: Koncert Głowny