• Follow us on
Dzambo Agusevi Orchestra

Dzambo Agusevi Orchestra

Stadion Miejski Stal Rzeszów

Bałkańskie szaleństwo prosto z Macedonii. Zespół tworzy 11 muzyków, a na ich oryginalne brzmienie  składają się: cztery trąbki, dwie perkusje, trzy rogi tenorowe, tuba i wokal. Razem tworzą doskonałe połączenie współczesnego popu z bałkańskimi rytmami, obok którego nie sposób przejść obojętnie.

Liderem zespołu jest Dzambo Agushev, uznawany za wirtuoza trąbki. Talent muzyczny odziedziczył w genach. Młody Dzambo zainspirował się dokonaniami swojego ojca i wujka Koco, który w Macedonii był muzyczną legendą. Widząc nieustające zaangażowanie chłopca, Koco postanowił go przyjąć do swojego zespołu „Agushevi Orchestra”, gdzie grał również jego ojciec. W wieku 11 lat został dostrzeżony przez legendarnego saksofonistę Ferusa Mustafowa, który będąc pod wrażeniem tak dużych umiejętności w tak młodym wieku, zaproponował mu nagranie solowej płyty, która później została wydana pod nazwą „Jumbo 11”.

Przez kolejne lata młody muzyk wygrywał wszystkie lokalne konkursy muzyczne. Był tak dobry, że zakazywano mu udziału, by inni uczestnicy konkursów też mieli szansę się wykazać. W 2011 roku Dzumbo pod szyldem Dzambo Agusevi Orchestra wygrał najważniejszy konkurs dla trębaczy – podczas Guca Festival, ogromnego, trwającego ponad 5 dni festiwalu, gdzie spotykają się trębacze i zespoły dęte z całego świata. Dzięki temu Dzambo wraz ze swoją orkiestrą zyskał międzynarodową popularność i uznanie, co zaowocowało trasami koncertowymi w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej, Środkowej i Australii. W 2012 wygrał na festiwalu w Pehcevo wszystkie możliwe nagrody.

Project

23: Koncert Główy