Fink

Fink

Stadion Miejski Stal Rzeszow

Liderem zespołu jest Fin Greenall – mieszkający w Niemczech brytyjski wokalista, autor tekstów, gitarzysta, producent muzyczny, kompozytor i DJ. Uznawany za jeden z najciekawszych męskich głosów ostatnich lat. Razem z Finem zespół tworzą Tim Thornton na perkusji i gitarze oraz Guy Whittaker na basie.

Najnowsza płyta Fink została wydana w 2017 roku i nosi tytuł “Resugram”, co po łacinie oznacza „I znów powstanę”. Materiał zrealizował czołowy londyński producent Flood, który współpracował między innymi z PJ Harvey, U2, Foals, Warpaint czy The Killers. „Resugram” stanowi kolejny ważny rozdział dla zespołu Fink, który zawsze był niepokorny w swoich muzycznych poszukiwaniach.

Fin Greenall rozwijał swoja muzyczną pasję od najmłodszych lat. Na gitarze nauczył się grać sam, dając się z czasem poznać jako niezależna dusza oraz inspirujący kolaborant, co udowodnił chociażby współtworząc i produkując utwory dla nastoletniej wówczas Amy Winehouse oraz pracując razem z amerykańską gwiazdą soul John’em Legend. Wiele utworów Fink’a zostało wykorzystanych jako ilustracje dźwiękowe do filmów i seriali, pokazując talent artysty w tworzeniu doskonałych i żywych historii, co szczególnie widać przy okazji takich utworów jak piękny „Yesterday was hard on all of us”  z filmu „Selma” z 2014 roku lub muzyka stworzona do filmu „Rudderless” również z 2014.

Zespół Fink zagrał do tej pory ponad 500 koncertów na całym świecie. Podczas najnowszej trasy koncertowej promującej płytę „Resugram” zaplanowanych zostało ponad 60 muzycznych wydarzeń w blisko 20 krajach. Już w czerwcu rzeszowska publiczność będzie miała możliwość usłyszeć i zobaczyć ten niezwykły zespół na żywo na Europejskim Stadionie Kultury.

 

Project

Koncert Główny