KATARZYNA NOSOWSKA

KATARZYNA NOSOWSKA

Hala Podpromie, u. Podpromie 10

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka i felietonistka, a także niezwykle barwna osobowość medialna. Liderka legendarnego zespołu HEY, od lat osiągająca liczne sukcesy także w solowej działalności. Przez magazyn Machina okrzyknięta najlepszą polską wokalistką.

Laureatka Paszportu „Polityki”, Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Trzykrotnie laureatka nagrody za „najlepszą kreację aktorską” na Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film i 35-krotnie laureatka nagrody „Fryderyka” (w tym 16 z zespołem Hey). Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi (2013).

Zdobywczyni wyróżnień za sprzedaż płyt: 5 złotych płyt, 5 platynowych, 2 podwójna platyna, 1 potrójna platyna i 1 poczwórna platyna. Jej najnowsze wydawnictwo album „Basta” (2018) również został wyróżniony złotą płytą plasując się na 1 miejscu listy sprzedaży OLiS.

Nosowska na swoim koncie ma liczne felietony do popularnych magazynów, a w 2018 roku nakładem wydawnictwa Wielka Litera ukazała się jej debiutancka powieść pt. „A ja żem jej powiedziała…”, którą wyróżniono tytułem Bestsellera Empiku 2018 w kategorii „literatura polska”.

Była jedną z bohaterek filmów dokumentalnych: Dzieci Jarocina (2000), Przystanek Woodstock – Najgłośniejszy Film Polski (2003) i Historia polskiego rocka (2008).

Trzykrotnie mianowana dyrektorką artystyczną projektu Męskie Granie (2012, 2013, 2019). Za każdym razem brała udział w nagraniach singla promującego projekt: „Ognia!” z Markiem Dyjakiem (2012), „Jutro jest dziś” z O.S.T.R. (2013) i „Sobie i wam” z Tomaszem Organkiem, Krzysztofem Zalewskim i Igorem Walaszkiem (2019).

Project

Koncert Główny