KOLEKTYWY: GRUBSON

KOLEKTYWY: GRUBSON

Park Sybiraków

Raper , wokalista, producent muzyczny, znany z doskonałego łączenia gatunków muzycznych i eksperymentowania ze środkami wyrazu. Ma na swoim koncie sześć płyt studyjnych, w tym dwie złote („Gruby Brzuch” – 1 miejsce na liście sprzedaży OLiS, „Holizm”) i dwie platynowe („O.R.S.”, „Coś więcej niż muzyka” – 2 miejsce na liście sprzedaży OLiS).

Współpracował z topowymi polskimi artystami hip hopowymi, między innymi z: Pokahontaz, Jamal, Abradab,Rahim, O.S.T.R. i inni.

Jego przeboje plasowały się na najwyższych pozycjach polskich, radiowych list przebojów, w tym utwory „Złota kula” (z gościnnym udziałem  Krzysztofa Zalewskiego) oraz „Jedna z planet” na liście przebojów radia RMF FM.

Albumy „ Holizm” oraz  „Gatunek L”, zostały nominowane do najważniejszej nagrody muzycznej „Fryderyk” w kategorii Album Roku Hip Hop.

Jesienią 2018 roku we współpracy z Przemkiem Corso ukazała się książka „GrubSon – na szczycie” , która w nawiązaniu do jego największego hitu, opowiada o tym… że szczytu nie ma, a ciężka praca nigdy się nie kończy.

W lipcu 2019 roku jego utwór „Na szczycie” jako pierwszy w historii polskiej sceny hip hopowej zdobył 100 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

W 2019 roku Grubson przyjął zaproszenie do kultowego formatu Redbull Soundclash i pokonał Krzysztofa Zalewskiego w bezpośrednim muzycznym starciu przed wielotysięczną publicznością na warszawskim Torwarze. To był dla GrubSona rok przełomowy – to właśnie wtedy odbyła się także specjalna trasa SENTYMENTALNIE TORU z okazji 10 lecia płyty ORS i 15 lecia działalności artystycznej. 10 koncertów w całej Polsce i powiększony skład.

Grubson ma na swoim koncie także aktorski debiut w produkcji TVN „ 1800 gramów”, do której również stworzył tytułową piosenkę w duecie z Anią Dąbrowską.

27.11.2020 ukazał się szósty studyjny Album Grubsona o przewrotnym tytule „AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE”. Gościnnie na płycie pojawiają się zaprzyjaźnieni Artyści: Mrozu, Marika, Jarecki, Paprodziad oraz Igor Herbut.

Największe przeboje Grubsona to między innymi: „Na szczycie” (116 mln wyświetleń), „Naprawimy to” (33 mln wyświetleń), „A Ty nie!” (8,9 mln wyświetleń), „Złota kula” (6,1 mln wyświetleń) i wiele innych.

Project

06/2021: Koncert Główny ESK