KOLEKTYWY: MARGARET

KOLEKTYWY: MARGARET

Park Sybiraków

Niezwykle rozpoznawalna piosenkarka oraz autorka tekstów, z wykształcenia projektantka mody. Od swojego debiutu w 2013 roku nie znika z czołówki artystów polskiego rynku muzycznego. Jej debiut stanowił minialbum „All I Need”, który promowany był przez singel „Thank You Very Much” (1,8 miliona wyświetleń), notowany na oficjalnych listach sprzedaży w Austrii, Niemczech i we Włoszech. Piosenka była także trzecim najlepiej sprzedającym się utworem w Polsce w 2013 roku, za co ZPAV przyznał wokalistce wyróżnienie Cyfrowej Piosenki Roku.

W lipcu 2013 Margaret reprezentowała Polskę na Bałtyckim Festiwalu Piosenki w Karlshamn i zajęła drugie miejsce w finale. W 2014 wydała swój debiutancki album studyjny, zatytułowany „Add the Blonde”, który uzyskał certyfikat platynowej płyty. Singel „Cool Me Down” (27 milionów wyświetleń) pokrył się podwójną platyną w Polsce, notowany był też na oficjalnej liście sprzedaży w Szwecji, gdzie został certyfikowany złotem.

Pod koniec 2015 Margaret wydała drugi album studyjny, zatytułowany „Just the Two of Us” (1,1 milionów wyświetleń), który nagrała w duecie z kanadyjskim wokalistą Mattem Duskiem. Płyta zdobyła status platynowej. Jej piosenka „Byle jak” (62 miliony wyświetleń na YouTube, 7,5 mln odtworzeni na Spotify) otrzymała tytuł Przebój Lata RMF FM i Polsatu 2018. W 2017 wydała kolejny album w karierze, „Monkey Business”, który był notowany na ósmym miejscu na polskiej liście sprzedaży OLiS.

W 2018 roku z piosenką „In My Cabana” zajęła siódme miejsce w finale Melodifestivalen 2018, czyli selekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji, który został rozegrany w Malmö. W 2019 roku wydała trzeci album studyjny „Gaja Hornby”. Była również jedną z trenerek dziesiątej edycji programu TVP2 The Voice of Poland.

W 2020 roku założyła razem z muzykiem KaCeZet własną wytwórnię płytową Gaja Hornby Records. W tym samym roku wydała dwa utwory na rzecz akcji Fundacji Rak’n’Roll „Wygraj życie”, zajmującej się zbieraniem środków na leczenie osób dotkniętych chorobami nowotworowymi: „Przebiśniegi” oraz „Nowe plemię”, którymi chciała dodawać siły kobietom chorym na raka w walce z chorobą – za „Nowe plemię” teledysk została nominowana do konkursu PL Music Video Awards w kategorii Pop. Jej kolejne single z tego roku dostawały się na wysokie pozycje list przebojów YouTube, iTunes oraz Apple Music: „Reksiu” (5,7 milionów wyświetleń na YT, 2,2 mln odtworzeni na Spotify), „Roadster” (5,6 milionów wyświetleń, 2,1 mln odtworzeni na Spotify), „Xanax” (1,9 milionów wyświetleń).

Począwszy od wydanej w 2019 roku płyty „Gaja Hornby” artystka zaczęła zmieniać swój styl muzyczny, na ostatni swój album „Maggie Vision” (2021) Margaret zaprosiła wielu gości ze sceny hip-hopowej i nie tylko (m.in. Kukon, Otsochodzi, Young Igi, Natalia Schroeder, Kara, Kizo). Nowym materiałem wkroczyła na rynek urban music.

Margaret jest laureatką nagród, takich jak: MTV Europe Music Awards (Czterokrotnie nagrodzona jako „Najlepszy polski wykonawca” w latach 2020, 2018, 2016 oraz 2013), Kids’ Choice Awards, Eska Music Awards (Pięciokrotna nagroda w kategoriach „eskaGo Award – Najlepszy artysta w sieci” 2017, 2016 oraz 2015, „”Najlepsza artystka” 2015, „Najlepsze video” 2013) czy SuperJedynki. Zdobyła również wiele nominacji, w tym między innymi do nagród takich jak Wiktory, Telekamery czy Fryderyki. 21 lutego 2021 ukazał się nowy album artystki pod tytułem „Maggie Vision”. Największe hity Margaret to między innymi: „Byle Jak” (70 mln wyświetleń), „Cool me down” (54 mln wyświetleń), „Heartbreat” (38 mln wyświetleń), „What you do” (27 mln wyświetleń), „Smak radości” (18 mln wyświetleń), „Tempo” (12 mln wyświetleń), „O mnie się nie martw” (10 mln wyświetleń), „Wasted” (9 mln wyświetleń). 

 

Project

06/2021: Koncert Główny ESK