KOLEKTYWY: SYLWIA GRZESZCZAK

KOLEKTYWY: SYLWIA GRZESZCZAK

Park Sybiraków

Nagradzana wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Słynąca z niezwykłego głosu oraz umiejętności gry na pianinie, których połączenie z wielką gracją i niebywałą łatwością przekuwa w kolejne hity. Laureatka takich nagród jak Eska Music Awards, Superjedynki, VIVA Comet, TOPtrendy czy Mikrofony Popcornu.

Na scenie jest obecna już od najmłodszych lat – w wieku 5 lat wzięła udział w kultowym programie „Od przedszkola do Opola”. Na swoim koncie ma cztery płyty studyjne, w tym dwie płyty z potrójną platyną („Sen o przyszłości” 2011, „Komponując siebie” 2013) oraz jedną z podwójną platyną („Tamta dziewczyna” 2016). Wszystkie powyższe płyty znalazły się w top 3 listy sprzedaży OLiS. Jej przeboje plasują się na najwyższych pozycjach list przebojów, w tym na liście radia RMF, radia Eska, radia Maxxx, a także List Przebojów ZPAV.

Wśród największych przebojów artystki można wymienić chociażby takie tytuły, jak: „Tamta dziewczyna” (132 mln wyświetleń na YouTube), „Bezdroża” w duecie z Mateuszem Ziółko, (76 mln wyświetleń), „Małe rzeczy” (63 mln wyświetleń),  „Księżniczka” (60 mln wyświetleń), „Kiedy tylko spojrzę” (51 mln wyświetleń), „Pożyczony” (34 mln wyświetleń), „Flirt” (30 mln wyświetleń), „Dobre myśli” w duecie z Liberem (26 mln wyświetleń), „Sen o przyszłości” (25 mln wyświetleń), „Karuzela” (20 mln wyświetleń), „Bajka” (20 mln wyświetleń), „Co z nami będzie” (19 mln wyświetleń), „Mijamy się” w duecie z Liberem (18 mln wyświetleń). W 2017 roku jej singiel “Tamta dziewczyna” osiągnął status podwójnego diamentu. Rok 2019 przyniósł jej nagrodę specjalną TVP1 za jubileusz twórczości na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W kwietniu 2021 Sylwia Grzeszczak wydała nowy singiel „Prawda o Nas”, stanowiący zapowiedź kolejnego wydawnictwa artystki.

Project

06/2021: Koncert Główny ESK