• Follow us on
LemON

LemON

Stadion Miejski Stal Rzeszów

LemON to na polskiej scenie muzycznej jedna z najbardziej spektakularnych karier ostatniej dekady. W zaledwie cztery lata dorobili się czterech  płyt, rozpoznawalnego stylu i rzeszy fanów. Ich piosenki wielokrotnie znajdowały się na pierwszych miejscach list przebojów. Stało się tak chociażby z utworami „Napraw”, „Scarlett”, „Spójrz”, „Nice”czy „Jutro”.

Zespół jest również jednym z najchętniej wyświetlanych polskich zespołów na YouTube, ich teledyski obejrzała już kilkudziesięciomilionowa publiczność.

LemON jest doceniany przez krytyków muzycznych i dziennikarzy. Zespół kilkakrotnie był nominowany do Fryderyków, a także otrzymał Superjedynkę, Eska Music Award, nagrodę na Sopot Top Trendy i tytuł „przeboju 25-lecia Radia Zet”. Ich płyty sprzedały się  tak dobrze, że osiągnęły status złotej i platynowej płyty.

Ciekawostką jest fakt, że niektóre z ich piosenek są wykonywane w języku łemkowskim.

Zespół nieustannie koncertuje. W ciągu kilku lat istnienia wystąpił na najważniejszych muzycznych festiwalach,  jak  Woodstock, Sopot, czy Opole. Za granicą zagrał w Niemczech, Wielkiej Brytanii (w tym na Wembley Arenie) w Londynie,  we Woszech i Austrii.

Ich najnowsza płyta „Tu” już w pierwszym tygodniu po ukazaniu znalazła się na pierwszej pozycji listy sprzedaży OLIS.

Project

23: Koncert Główny