Miuosh

Miuosh

Hala Podpromie, u. Podpromie 10

Raper i producent muzyczny. Reprezentant śląskiego rapu. Debiutancki album rapera zatytułowany „Projekcje” ukazał się w 2007 roku. Pierwszy, znaczący sukces komercyjny raper odniósł za sprawą wydanej w 2012 roku solowej produkcji zatytułowanej „Prosto przed siebie” – nagrania wyróżnione zostały podwójną platynową i płyta dotarła do 2 miejsca zestawienia OLiS. Materiał przyczynił się do zainteresowania publiczności poprzednim dorobkiem artystycznym rapera – dzięki czemu status złotej a następnie platynowej płyty uzyskał wydany rok wcześniej album „Piąta strona świata” natomiast debiutancka płyta artysty „Projekcje” trafiła na krajową listę przebojów (OLiS).

Inne nagrodzone płyty artysty to: „Pogrzeb” (2009) – złota płyta, „Nowe Światło” (2013) – złota płyta, „Pan z Katowic” (2014) – złota płyta, „Ulice bogów” (2015) – złota płyta, „POP” (2017) – złota płyta, oraz płyta koncertowa „2015” (2015) – złota płyta.

Miuosh znany jest z wielu oryginalnych muzycznych kooperacji, także poza środowiskiem raperskim – między innymi na jego koncie znajdziemy utwory stworzone wspólnie z Katarzyną Nosowską, Smolikiem, zespołem Bajm, zespołem Budka Suflera, Katarzyną Groniec, Cleo i Donatanem, Piotrem Roguckim, Muńkiem Staszczykiem, Organkiem, Lady Pank, Myslovitz, Darią Zawiałow, The Dumplings, Igo i wielu innych.

W 2015 ukazał się album z katowickiego koncertu w Sali NOSPR, na którym połączenie klasyki i hop-hopu, pokazało, że to tylko dwa pozornie nie pasujące do siebie światy. Bohaterem koncertu był Miuosh i utwory z jego ostatnich płyt, przearanżowane jednak na klasyczną nutę. Odpowiedzialny za to był Jimek czyli Radzimir Dębski, który razem z symfonikami katowickiej NOSPR stworzył nową hip-hopową jakość.

W 2020 roku ukazała się nowa płyta Miuosha – „Powroty”. Uplasowała się ona na 3 miejscu listy sprzedaży OLiS.

Powroty” to album wymykający się kategoriom, łączący to, co można było usłyszeć u Miuosha do tej pory, z nowym, niespodziewanym kierunkiem. Za muzykę na albumie odpowiada sam Miuosh, ale także Maciej Sawoch, Michał Kush i Kuba Karaś (The Dumplings). Producentem albumu jest Michał Fox Król, który swoim nietuzinkowym podejściem zadbał o nadanie wyraźnego i ostrego brzmienia tej swoistej mieszance rapu, popu, muzyki elektronicznej i rockowej.

Jak zawsze ważnym elementem całości są goście, którzy i tym razem świadczą o niezaprzeczalnym poziomie całości – obok Miusha na płycie pojawiają się: Mela Koteluk, Natalia Nykiel, Igo, The Dumplings i Palucha. Oprócz poznańskiego rapera, który razem z Miuoshem współpracował już dwukrotnie niemal dekadę temu, reszta gości zaszczyciła jego utwory swoją obecnością po raz pierwszy.

Jego przeboje mają milionowe odsłony na YouTube – „Nie mamy skrzydeł20 milionów, „Kilka Słow” (duet z Onarem) – 9,7 milionów, „Tramwaje i gwiazdy” (duet z Katarzyną Nosowską) – 8,2 milionów, „Wizje” (razem ze Smolikiem, Nospr oraz Piotrem Roguckim) – 8 milionów.

Project

Koncert Główny