MEGOBREBI

MEGOBREBI

Hala Podpromie, u. Podpromie 10

Grupa, która stawia sobie za cel spopularyzowanie gruzińskich pieśni folkowych wśród szerokiej publiczności. Wszyscy wokaliści są członkami legendarnego, gruzińskiego chóru Rustavi, który zagrał do tej pory ponad 5000 koncertów na całym świecie. Wokaliści opanowali i doprowadzili do perfekcji niezwykłą sztukę synchronicznej improwizacji, której rozliczne przykłady znaleźć można w pieśniach wielu regionów Gruzji.

Charakteryzują ich niezwykle barwne głosy, spektakularne kostiumy oraz niepowtarzalny, gruziński, polifoniczny styl śpiewania. Zespół przywraca zapomniane stare pieśni ludowe, nagrywa piosenki na płyty CD, organizuje koncerty, bierze udział w festiwalach, programach radiowych i telewizyjnych, tworzy i nagrywa filmy, dużo podróżuje za granicę i przybliża gruziński folklor do wielu krajów świata.

Twórcza aktywność zespołu wyraźnie pokazuje, jak doskonale Gruzini opanowali różne aspekty sztuki śpiewu. Grupa wypracowała swój własny styl występów, zapierające dech w piersiach zjawisko, jeśli chodzi o intonację, wokalizację i technikę śpiewu.

Członkowie zespołu podróżowali po około 80 krajach (w większości kilkakrotnie), koncertowali w tak prestiżowych salach jak „Olympia”, „Mogador” oraz „Theatre of Player” w Paryżu, londyńska „Albert Hall”, Wielki Teatr w Moskwie, Sankt Petersburg, Wiedeń, Amsterdam, Nowy Jork, Tokio, Kair, Rzym, Szanghaj, Berlin i wielkich salach koncertowych innych miast.

Project

Koncert Główny