NINO KATAMADZE

NINO KATAMADZE

Hala Podpromie, u. Podpromie 10

Zjawiskowa i niezwykle barwna wokalistka jazzowa oraz autorka tekstów i muzyki. Jej muzyka jest wyrafinowana, inteligentna i absolutnie nietuzinkowa. Sama artystka określa swoją twórczość, jako „szczegółowy, filozoficzny opis życia ludzkiego”. Nino jest autorką większości kompozycji znajdujących się w jej repertuarze.

Na scenie pojawiła się już jako czteroletnia dziewczynka. Poza karierą solową stale współpracuje z gruzińską grupą muzyczną Insight, z którą nagrała cztery albumy muzyczne oraz liczne kompozycje do filmów produkcji Gruzińskiej, Rosyjskiej oraz Ukraińskiej.

Nino Katamadze uznawana jest za jedną z najoryginalniejszych artystek jazzowych. Jej niezwykle silny, głęboki głos przepełniony jest emocjami, które bezbłędnie trafiają w serca słuchaczy. Z tego powodu często nazywana muzyczną czarodziejką. Jej wyjątkowe podejście do śpiewu
i improwizacji sprawia, że jest ona jedyną w swoim rodzaju artystką. Głos Nino pozwala słuchaczom przenieść się w świat niesamowitych melodii i przepięknych dźwięków, a kolorowy wizerunek nie pozwala przejść obok niej obojętnie.

Nino Katamadze ma na swoim koncie wiele nagród muzycznych, a w Rosji, Gruzji, na Ukrainie i w krajach Bałtyckich ma status gwiazdy.

Wśród jej nagród wymienić można na przykład nagrodę dla Najlepszej Wokalistki, Najlepszej Kompozytorki i Wykonawcy, Najlepszej Muzyki Oryginalnej, Osobistości Show-Businessu, czy nagrody za Szczególny Wkład w Rozwój Gruzińskiej Muzyki. Ponadto razem z zespołem Insight nagrodzeni zostali również na LIGA Prize 2003 za Najlepszą Grupę Wokalno Instrumentalną Roku,
a także w 2006 roku na
XVII Zolotaya Gorgulya Prize of the 16 Tons Club (Kategoria Muzyki świata) w Rosji.

Muzykę Nino można definiować, jako wyjątkową mieszankę muzycznych gatunków, takich jak: jazz, rock, pop i psychodelia. Tutaj łączy się świat oryginalnych kompozycji, syntezy tradycyjnej
i współczesnej gruzińskiej muzyki świata, zaskakujący odbiorców niezwykłymi detalami oraz kunsztem realizacji muzycznych aranżacji, silnego, emocjonalnego i szczególnie głębokiego wokalu Nino.

Project

Koncert Główny