SORRY BOYS

SORRY BOYS

Hala Podpromie, u. Podpromie 10

Jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej. Od początku działalności trzon grupy stanowią: charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów – Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak.

Ich muzyka oscyluje w klimatach delikatnego rocka, subtelnej elektroniki i alternatywy.

Debiutancki album Sorry Boys „Hard Working Classes” ukazał się jesienią 2010 roku. Zwrócili na siebie uwagę na tyle, że wkrótce zespół dał się poznać całej Polsce wyruszając w trasę koncertową razem
z Moniką Brodką promującą swój album „Granda”.

Laureaci „Nagrody dziennikarzy” na festiwalu TOPtrendy 2014.

Kolejne wydawnictwo pt. „Vulcano”, ujrzało światło dzienne trzy lata po debiucie i zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013. Ta płyta ugruntowała pozycję zespołu, jako nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania muzyczne.

Ich trzeci album „Roma” (2016) uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii „Album roku alternatywa” w 2017 roku.

Album znalazł się w większości najważniejszych podsumowań najlepszych płyt, m.in. Gazety Wyborczej, cyt.: To jeden z tych zespołów, który tchnął nowe życie w polski pop, który szturmem wziął sceny klubowe i festiwalowe. lch ostatni album „Roma” to majstersztyk”.

Singlem promującym płytę był utwór „Wracam”, który szybko stał się jednym z największych przebojów zespołu i zebrał już ponad 3 miliony wyświetleń na YouTube.

Ich najnowsza płyta „Miłość” została wydana w maju 2019 roku, plasując się na 12 miejscu listy sprzedaży OLiS. Jest to pierwszy album zespołu nagrany w całości po polsku. Pierwszy singiel promujący płytę pod tytułem „Absolutnie, absolutnie” znalazł się na 2 miejscu listy przebojów AirPlay – Nowości i uzyskał status złotej płyty. Nagranie audio utworu osiągnęło do tej pory ponad 4 miliony wyświetleń na YouTube.

Sorry Boys intensywnie koncertują grając trasy klubowe i uczestnicząc w najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Grali m.in. na głównej scenie Open’era, dwukrotnie pojawili się na Orange Warsaw Festiwal, brali udział w koncertach Męskiego Grania, a także w festiwalach Spring Break, Jarocin czy Naturalnie Mazury.

Project

Koncert Główny