2020-03-07
AKUadmin
Published in post

Taniec

Ważnym elementem Europejskiego Stadionu Kultury jest taniec, który w tym roku zostanie zaprezentowany w kilku odsłonach. Grupa Art Color Ballet zaprezentuje spektakl „Hulanki” – autorski projekt choreograf i artystki sztuk wizualnych Agnieszki Glińskiej inspirowany folklorem sztuki polski i pogranicza. Stylistyka malarska i muzyczna spektaklu będzie wędrówką po tradycjach regionów, a połączenie ludowych motywów malarskich, najciekawszych brzmień śpiewu białym głosem oraz nowoczesnej interpretacji choreografii pozwoli na nowo odkryć piękno tradycji.

Taniec nowoczesny będzie można podziwiać podczas “Bitwy o Wschód” – kultowych już zawodów tanecznych. Na ten turniej tańca street dance przyjeżdżają tancerze z Polski, Ukrainy, Słowacji i Białorusi. W ramach wydarzenia odbędą się bitwy taneczne solistów w kategoriach hip hop i popping powyżej 15 roku życia; bitwy do 15 roku życia w kategorii hip hop oraz przegląd formacji tanecznych w kategoriach do 13 lat i powyżej 14 roku życia, a także warsztaty taneczne w ramach “Bitwy o Wschód” (hip hop, popping).

Tradycję muzyki i tańca ludowego przypomni projekt PotańCYMBAŁY – potańcówka do muzyki na żywo, powiązana z nauką tańców i edukacją muzyczną. W ramach wydarzenia zaprezentowane zostaną cymbały rzeszowskie -instrument charakterystyczny dla regionu, dziedzictwo lokalne. Imprezie towarzyszyć będą warsztaty o budowie cymbałów oraz warsztaty tańca.

AKUadmin
Scroll to Top