2021-29-07
AKUadmin
Published in post

Fink gwiazdą Koncertu Głównego ESK 2018!

W końcu możemy to ogłosić: gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu Europejski Stadion Kultury będzie jeden z najciekawszych męskich głosów Wielkiej Brytanii ostatnich lat: Fink!

FINK czyli Fin Greenall to brytyjski wokalista, autor tekstów, gitarzysta oraz producent muzyczny, kompozytor i DJ. Nazwę Fink, będącą z początku jego ksywą, obrał z czasem zespół, z którym nagrywa oraz koncertuje. W skład trio oprócz Greenalla wchodzi basista Guy Whittaker i perkusista Tim Thornton.

Fink współpracował z takimi artystami jak Amy Winehouse (wyprodukował jej pierwsze demo), John Legend (współtworzył utwory „Set Me Free” oraz „Green Light”), grupa The Weeknd (współautor tekstu do utworu „Professional”), Close (współtworzył utwór „Wallflower).

W 2000 roku ukazał się jego debiutancki album studyjny Fresh Produce. Od 2006 roku i premiery drugiej płyty Biscuits for Breakfast muzyk nagrał 9 albumów studyjnych oraz dwa albumy koncertowe. Album „Hard Believer” odniósł międzynarodowy sukces docierając na wysokie miejsca list przebojów w Europie i USA. Utwory Fink’a były wielokrotnie wykorzystywane w filmach i serialach telewizyjnych.

Fink koncertuje na całym świecie – m.in. we Francji, Holandii, Niemczech, Chinach , Australii, USA, Republice Południowej Afryki i Kanadzie. Na swoich występach tworzy niezwykłą atmosferę, o czym świadczy nagroda Independent Music Awards w kategorii Najlepszy występ na żywo. Jest bardzo lubiany również przez polską publiczność. Zagrał w Polsce kilka koncertów, w tym w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Podczas koncertu głównego Fink zaśpiewa również w duecie z Organkiem.

AKUadmin
Scroll to Top