23czerwca

WSCHÓD GWIAZD NA POŁUDNIKU 22°E

WSCHÓD GWIAZD NA POŁUDNIKU 22°E

WSCHÓD GWIAZD NA POŁUDNIKU 22°E
czyli Kosmos pod ziemią

GDZIE: Rzeszowskie Piwnice
KIEDY: 23.06 – 30.06 w godzinach 10:00 - 19:00

 
Podwórkowa astronomia i astrofotografia
Zapraszamy na podróż w Kosmos. Naszą rakietą kosmiczną jest teleskop i aparat. Odwiedzimy galaktyki odległe o miliony, a nawet miliardy lat świetlnych, mgławice w których rodzą się nowe świat i to wszystko z Rzeszowa, które jest jednym z nielicznych miast w Polsce, o wyjątkowej lokalizacji na mapie, bowiem na jego terenie przecinają się równoleżnik i południk znaczący – 50°N oraz 22°. Chociaż znajdziemy się też na chwilę na Saharze w południowej Tunezji, żeby spojrzeć na Drogę Mleczną z jednego z najciemniejszych miejsc na świecie, zwiedzimy planety naszego Układu Słonecznego…
 
Astronomia amatorska to pasja, która powoduje oszołomienie pięknem wszechświata, wymaga zaangażowania, ale w rezultacie daje niesamowity relaks i dystans od codziennych spraw, problemów, konfliktów.

Astrofotografia zaś pozwala na utrwalenie obrazów Kosmosu, dzięki czemu mamy nie tylko szansę na niezwykłe doznania każdorazowo gdy obserwujemy, ale też pozostaje nam pamiątka z naszych obserwacji, w miarę rosnącego zaangażowania mamy coraz więcej gwiezdnych trofeów, które składają się na astrofotograficzne portfolio.

Droga do zdjęć  autorstwa dr Macieja Milczanowskiego, jakie Państwu zaprezentujemy na tej wystawie świadczy o tym, że do pięknych wrażeń i nawet niezłych zdjęć Astrofoto nie potrzeba aż tak wiele jak może się wydawać.

Astronomia i astrofotografia pozwalają inaczej spojrzeć na otaczający nas świat, gdy uświadomimy sobie, że wszystko co znamy powstało z mgławicy... 

Misja: Niebo jest wspólne dla wszystkich ludzi pod Słońcem...

 

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.